elekse yetkili vezne ödeme kuruluşu

KURUMSAL KİMLİK

2005 yılında ödeme hizmetleri sektöründe faaliyete başlayarak 2007 yılında Yetkili Vezne markası ile Türkiye genelinde bayi ağı kurmaya başlamış ve günümüzde Yetkili Vezne markası ile Türkiye’nin tüm illerinde 1000+ bayisi ile fatura ve kurum tahsilatlarının yanı sıra para transferi ve kredi kartı ödemeleri hizmetlerini de sunmaktayız.

2013 yılında çıkarılan 6493 sayılı kanun kapsamında Ödeme Sektörünün BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından denetlenmesi ve linsanlaştırılması sürecinde ise 14.01.2016 tarihinde, 6662 karar numarası ile BDDK dan Ödeme Kuruluşu Faaliyet lisansını aldık. Her geçen gün gelişen ve büyüyen ödeme sektörü pazarında faaliyetlerimizi genişletmek adına 2018 yılında lisans genişletme başvurusunda bulunarak 28 aralık 2018 tarihi itibari ile 6493 sayılı kanunun 12. Maddesinin 1. Fıkrasının a, b, ç ve e bentlerinde faaliyet izni alan ve faaliyet genişlemesi yapan ilk firma olmanın gururunu yaşamaktayız.

İlgili lisans kapsamında ödeme hesabı yönetimi, sanal pos, fiziki pos hizmeti, para transferi hizmet ve fatura ödeme hizmetlerini bayilerimiz ve üye işyerlerimiz aracılığı ile sunmaktayız. Firmamız bünyesinde Bilgi Sistemleri, İç Kontrol, Muhasebe ve Raporlama, Risk Yönetimi, Müşteri Hizmetleri, Satış Pazarlama ve Operasyon birimlerini barındırarak temsilcilerimize, üye iş yerlerimize geniş kapsamlı ve kaliteli hizmet vermekteyiz.

Elekse Ödeme Kuruluşu A.ş olarak kendi geliştirdiğimiz Para Havalesi ve Fatura tahsilat hizmetlerini Temsilcilerimize Yetkili Vezne markası ile sunmaktayız.

Üye işyerlerine ve bankalara Sanal Pos ödeme alt yapısını yine kendi geliştirdiğimiz Esnek Pos markamız ile sağlamaktayız. Yeni eklentimiz olan Ödeme Hesabını da çok yakında EsnekPos markamız ile aktif ederek üye iş yerlerimize para havalesi yapabilme imkanı da vereceğiz.

Yakın gelecekte geliştireceğimiz cep cüzdan ve 7/24 para havalesi hizmetleri ile ödeme sektöründe Pazar payımızı ve hizmet ağımızı her geçen gün büyütüp geliştirmeyi kendimize ilke edinmiş bir firma olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

VİZYONUMUZ

Mali hizmet politikasıyla ilgili saydam ve hesap verilebilirlik ilkeleriyle hareket etmek, gerekli yatırımlarla iş ve işlem performansını daima üst seviyede tutarak kurumsal bir yapıya ulaşmaktır.

MİSYONUMUZ

Hizmet kalitesinden taviz vermeden, ülkemizdeki tüm illerde temsilci ağı kurarak sektörün lider firması olmak.

HİZMET KALİTEMİZ

Hizmet sektöründe faaliyet gösteren denetime tabi bir firma olarak, hizmet kalitemizi en üst düzeye çıkarmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak başlıca hedefimizdir.

BDDK Elekse

Şirketimiz 6493 Sayılı Kanun Kapsamında 14/01/2016 İtibariyle BDDK(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) Lisansını almıştır.