elekse fatura ödeme kuruluşu

KURUMSAL KİMLİK

2005 yılında şahıs şirketi olarak, Furkan Fatura Sistemi markası ile Fatura Ödeme Sektöründe faaliyete başlayan firmamız, 2007 yılında Limited Şirket halini almış markasını da Yetkili Vezne olarak değiştirmiştir.

Fatura Ödeme Sektörünün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından denetlenmesi ve lisanslaştırılması sürecinde ise Elekse Fatura Ödeme Kuruluşu A.Ş. olarak Yetkili Vezne markası ile hizmet vermeye devam etmiştir.

Elekse Fatura Ödeme Kuruluşu A.Ş. olarak firmamızın bilgi sistemleri ve finansal denetimi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası onaylı bağımsız denetim firması olan KPMG (Akis Bağımsız Denetim) firması tarafından gerçekleştirilmiştir.

Firmamız her iki denetimden de olumlu görüş alarak Ödeme Kuruluşu Faaliyet izni almak için 18 Mayıs 2015 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na başvuru yapmış ve nihayetinde 14.01.2016 tarih ve 6662 karar numarası ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan Ödeme Kuruluşu Faaliyet iznini Elekse Fatura Ödeme Kuruluşu A.Ş. ünvanı ile almıştır.

Piyasadaki bilinirliğimiz olan Yetkili Vezne markamızı ünvanımız içine dahil etmek için, firma olarak ünvan değişikliği kararı aldık. Sonuç olarak 31 Mart 2016 tarihi itibari ile ünvanımızı Elekse Ödeme Kuruluşu A.Ş. olarak değiştirip tescillettirdik.

Firmamız bünyesinde Bilgi Sistemleri, İç Kontrol, Muhasebe ve Raporlama, Risk Yönetimi, Müşteri Hizmetleri ve Operasyon birimlerini barındırarak temsilcilerimiz ve fatura abonelerine detaylı ve geniş kapsamlı kaliteli hizmet veriyoruz.

VİZYONUMUZ

Mali hizmet politikasıyla ilgili saydam ve hesap verilebilirlik ilkeleriyle hareket etmek, gerekli yatırımlarla iş ve işlem performansını daima üst seviyede tutarak kurumsal bir yapıya ulaşmaktır.

MİSYONUMUZ

Hizmet kalitesinden taviz vermeden, ülkemizdeki tüm illerde temsilci ağı kurarak sektörün lider firması olmak.

HİZMET KALİTEMİZ

Hizmet sektöründe faaliyet gösteren denetime tabi bir firma olarak, hizmet kalitemizi en üst düzeye çıkarmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak başlıca hedefimizdir.

BDDK Elekse

Şirketimiz 6493 Sayılı Kanun Kapsamında 14/01/2016 İtibariyle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Lisansını almıştır.